השתלמויות

גישת AEDP הינה גישה השלובים בה רעיונות מופשטים לצד עקרונות בהירים וכלים יישומיים. מטפל AEDP  מחזיק ידע תיאורטי רב אודות טבע האדם, תיאוריית ההתקשרות, תהליכי התמרה, ידע מתוך מחקרים נוירו-פסיכולוגיים, תיאוריות על רגשות, ועוד. כמו כן, מטפל AEDP  מתנסה ומתרגל את מיומנויות הטיפול הייחודיות של הגישה, המפנות קשב אל התבוננות פנימית ואל ביטויים גופניים למצבים רגשיים, והמייצרות תנאים ייחודיים להופעתם של שינויים מיטביים.

לשם כך, מטפלי הגישה (ומטפלים המעוניינים לרכוש מיומנויות אלה), תרים אחרי הזדמנויות להשתלם ולהתמיד בשיפור יכולותיהם. סוגי ההשתלמויות מתוארים כאן (וכן, בעמוד "הכשרה והסמכה") והם ניתנים בארץ ובחו"ל.

סוגי ההשתלמות להכשרה בטיפול בגישת AEDP

סוגי ההשתלמויות לקראת הכשרה והסמכה הם מגוונים ונותנים מענה הן ברמת הידע והלמידה, והן ברמת המיומנויות הנרכשות. להלן תיאור מתומצת שלהם, שיעזור למטפלים המעוניינים בגישה, להתמקם אל מול האפשרויות המגוונות להשתלמות בה. הקורסים מוצעים בחו"ל ומובאים גם לארץ, על פי הפרסומים באתר.

קורס Immersion הינו הקורס הבסיסי (כפי שיוסבר בהמשך, בנוגע להסמכה) הכולל חמישה ימי למידה רצופים. קורס זה הינו מבוא לגישה, ועד לשנת 2019, הקורס הועבר על ידי הנחייתה הבלעדית של דר' דיאנה פושה, בכל יעד בעולם (כולל בארץ, באמצעות המרכז הבין תחומי ובית הספר החדש לפסיכותרפיה).  ניתן לצפות בתיאור שלה, על הקורס כחוויה משמעותית עבור המטפל הנוכח בו

קורס "מיומנויות מהותיות 1" Essential Skills / ES1 הינו קורס מתמשך בו תהליכי הלמידה התיאורטיים מלווים בתרגול התנסותי מדי יום, של הגישה. הקורס מתקיים בשני אופנים, בארץ ובחו"ל. אופן אחד הוא קורס המתפרס על כחמישה סופי שבוע על פני שנה, ואופן שני מרוכז יותר: כשני שבועות, המוצעים בהפרש של חצי שנה זה מזה (להשלמת הקורס יש להשתתף בשני המועדים, כקורס שלם).

קורס "מיומנויות מהותיות 2" Essential Skills / ES2 הינו קורס המאפשר למטפלים להעמיק את ההבנה התיאורטית ולשכלל אף יותר את מיומנויות ההתערבות הטיפוליות בגישה. המבנה של הקורס דומה למבנה של קורס ES1 והוא מתקיים על פני חמישה סופי שבוע או בגרסתו הדחוסה יותר, כשני שבועות מלאים עם הפרש זמן ביניהם.

קורס הדרכה ליבה Core Training הינו קורס המשלב בין למידה והעמקה בגישה ובין הדרכה. הקורס מתקיים בקבוצה. בכל מפגש, שלב הלמידה מיועד לכל המשתתפים כאחד, ושלב ההדרכה מבוצע כהדרכה קבוצתית, בליווי צפייה של חומרים מוקלטים של המטפל המודרך, אם הוא מקליט את פגישותיו. ההדרכה בקבוצה הינה מקור למידה משמעותי הן למציג והן למשתתפים, אשר לוקחים כולם חלק בהפנמה של המעשה הטיפולי והתפתחותו בפועל, על המטופל.

הדרכה אידיוידואלית, כשמה כן היא, הדרכה פרטנית בה ניתן להיתמך בחומרים מוקלטים, לשם הפנמה מעמיקה ויעילה יותר של הגישה.

הדרכה קבוצתית, הינה הדרכה בה כל מודרך מביא בתורו מקרה, מוקלט או לא מוקלט. חברי הקבוצה נתרמים מתהליך העיבוד החווייתי והגישור בינו ובין למידה תיאורטית וקונקרטית של ניתוח המקרה והתאמתו לגישת AEDP.

 

* יש לציין, כי ישנן השתלמויות אשר מטרתן להעשיר את הידע ורכישת המיומנויות בגישה, ואינן נחשבות לצורך ניקוד לקראת הסמכה. בין אלה ניתן למצוא סדנאות, השתלמויות קצרות וימי עיון, בארץ ובחו"ל.

מצא דרכים להתחבר

חזרה לעמוד המטפלים

תהליך ההכשרה וההסמכה