על מייסדת גישת AEDP

דר' דיאנה פושה הינה מייסדת גישת הפסיכותרפיה הדינמית-חווייתית המואצת, AEDP, ומנהלת מכון AEDP הבינלאומי. בנוסף לעבודתה בטיפול ובניהול המכון בניו יורק, דיאנה פושה נמנתה כחלק מצוות המרצים במחלקה לפסיכולוגיה ופסיכיאטריה באוניברסיטת ניו יורק (NYU) והמרכז הרפואי בניו יורק, Mt.Sinai, ובתוכניות לדוקטורט במכונים ואוניברסיטאות. 

במהלך הקריירה שלה, ד"ר דיאנה פושה התעניינה בחקר היבטים שונים של תהליכי השינוי העוברים אנשים, הן במסגרת טיפולית והן מחוצה לה. עבודת החקר שלה על תהליכי שינוי והמרה מביאים אינטגרציה של היבטים וגישות טיפוליות שונות, השלובות זו בזו בעבודתה, הן מבחינה תיאורטית והן מבחינה יישומית: התפתחויות בתחום תיאוריית ההיקשרות, מחקרים על מדעי המוח, חקר רגשות והתפתחות ההבנה הקלינית לגבי ויסות דיאדי התפתחותי. בעבודתה, דיאנה הטביעה את המושג Transformance (בתרגום חופשי, התמרה בעשייה), כמושג מרכזי בתיאוריית השינוי, ועוסקת רבות בתפקיד המרכזי של חוויות רגשיות חיוביות, הנטועות וממריצות תהליכי ריפוי וצמיחה.

פרסומיה הרבים מפרטים את הנחות הגישה ויישומיה, במאמרים אקדמיים ובספרים, שנכתבו על ידה או בעריכתה (עריכה משותפת עם ד"ר דן סיגל וד"ר מריון סלומון). שמות ספריה ומאמריה מובאים כאן ובעמוד "חומרים ומשאבי למידה".